از مخاطبان خاص کلاس درس پیتر جیمز تا هیجان اکران «فِراری» داودنژاد | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

از مخاطبان خاص کلاس درس پیتر جیمز تا هیجان اکران «فِراری» داودنژاد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر روز دوم جشنواره فیلم شهر

​​به گزارش فیلم‌نت نیوز، در دومین روز جشنواره فیلم شهر فیلم شهر بیدادگر (awakening city) از برزیل نمایش داده شد. فیلمی شهری که کاملا از اِلمان‌های شهر استفاده کرده است. این فیلم روایتی از آدم‌هایی بود که تمام خانه‌هایشان باید برای ساخت مرکز خرید ریومار خراب می‌شد، ترافیک همه را کلافه کرده بود و در پیاده‌رو‌ها به جای رفت و آمد افراد، اتومبیل‌هایشان پارک شده بود. به طور کلی این فیلم شهری به معضلی چون سوء‌ مدیریت در شهر پرداخته بود که با جمله «برای کِشتی که هیچ مقصدی ندارد، باد موافقی نمی‌وزد» هم‌خوانی داشت.

اتفاق شلوغ روز دوم، کارگاه پیتر جیمز فیلمبردار استرالیایی که در کارنامه کاری‌اش جایزه اسکار را نیز دارد، با عنوان «آنچه یک فیلم‌بردار باید بداند» بود؛ کارگاهی متحرک که همه را به پرسش و تحرک وا داشته بود. سالن پُر از جمعیت، سوال‌های با دغدغه و جواب‌های با طمانینه می‌توانست همه چیز را فراهم کند برای اینکه یک نفر بداند چگونه باید فن و تکنیک فیلمبرداری را یاد بگیرد.

تورج منصوری، رئیس صنف فیلمبردارهای خانه سینما در ابتدای این کارگاه عنوان کرد: پیتر جیمز از کسانی که است که حافظه خواندن و نوشتن بالایی ندارد، اما حافظه تصویری و شنیداری‌ خوبی دارد و حتی می‌توان گفت او ذاتا فیلمبردار است!

پیتر جیمز فیلمبردار در حالی که از حضور جمعیت در این کارگاه خوشحال بود، عنوان کرد: «من معمولا کارگاه‌ها را برای گروه اندکی از دانشجویان فارغ‌التحصیل‌شده برگزار می کنم و باعث افتخار است که چنین جمعیتی را امروز اینجا می‌بینم و امیدوارم هر سوالی که در جریان صحبت‌ّها داشتید، بپرسید.»

او ادامه داد: «بودن در کنار فیلمبردارهای عزیز همیشه برای من افتخار بزرگی بوده و فیلمبرداریهایی که انگیزه زیادی دارند، برای من هم جذابیت دارند و قطعا در میان شما هم فیلمبردارهای حرفه‌ای، هم کسانی‌که تازه وارد این کار شده‌اند و هم آن‌هایی که می‌خواهند فیلمبردار شوند، حضور دارند.»

تورج منصوری، محمد آلادپوش، هومن بهمنش، مترضی غفوری، امین جعفری، امیرحسین بزرگ‌زادگان و … از جمله چهره‌های مطرح حاضر در این کارگاه تخصصی بودند.

فیلم شَنِل با حضور برخی از عوامل از جمله حسین کندری کارگردان و مسعود فروتن و بهاره کاتوزی اکران شد و برای اکران فیلم اجباری نیز یوسف صیادی در پردیس سینمایی ملت حاضر شد. فیلم ویدئویی یونس ساخته داریوش یاری هم از دیگر فیلم‌های روز دوم جشنواره فیلم شهر بود.

حضور عوامل فِراری، یکی از جذاب‌ترین اتفاقات دومین روز جشنواره بود که با استقبال پرشور مخاطبان مواجه شد. حضور ترلان پروانه برای طرفدارانش به حدی خوب بود که در سالن هیجان زیادی ایجاد کرده بود.

علاوه بر این در دومین روز جشنواره فیلم شهر 7 فیلم کوتاه، 8 فیلم مستند و 8 انیمیشن و دو فیلم شهر هفتم و قبله در بخش نگارخانه تهران به نمایش درآمدند.

ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر از 9 الی 14 مردادماه به دبیری سیدعلی احمدی در پردیس ملت در حال برگزاری است.

The post از مخاطبان خاص کلاس درس پیتر جیمز تا هیجان اکران «فِراری» داودنژاد appeared first on فیلم‌نت‌نیوز.
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.