اعتراض انجمن منتقدان به ارائه‌ی اطلاعات نادرست دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر در برنامه‌ی «هفت‎» | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

اعتراض انجمن منتقدان به ارائه‌ی اطلاعات نادرست دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر در برنامه‌ی «هفت‎»

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، در متن این بیانیه آمده است:

«به نام پروردگار هستی‌بخش

جمعه شب ١٧ دی ماه در برنامه سینمایی «هفت» و درگفت‌وگوی مجری اصلی برنامه با دبیر محترم سی‌وپنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر به شکل شائبه برانگیزی از ثبت نام ١٧٠٠ عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی برای حضور در سالن نمایش رسانه‌ها در ایام برگزاری جشنواره خبر داده و عنوان شد که بسیاری از این افراد نمونه مطلب مجعول ضمیمه‌ی ثبت درخواست خود کرده‌اند، مدتی قبل هم مدیر محترم روابط عمومی جشنواره به همین نکته اشاره داشتند. متاسفانه با این شکل از اطلاع‌رسانی چنین تصور غلطی به وجود آمده – یا سعی شده به وجود آید – که ازدحام هر ساله در سالن سینمای رسانه ناشی از حضور ١٧٠٠ عضو انجمن منتقدان و نویسندگانی است که بسیاری از آنان تقلب کرده‌اند و مطلب دیگران را به نام خود جا می‌زنند.

جهت تنویر افکار عمومی لازم به توضیح است که انجمن منتقدان نه ١٧٠٠ عضو که حدود ۴٠٠ عضو دارد و مطابق فهرست ارائه شده از سوی روابط عمومی جشنواره به شورای مرکزی انجمن حدود ٢٢٠ عضو انجمن درخواست اینترنتی دریافت کارت جشنواره‌ی سی‌وپنجم را ثبت کرده‌اند.

صرف نظر از اینکه اساسا منوط کردن دریافت کارت جشنواره به ارائه نمونه مطلب بدعتی است که درستی یا نادرستی آن برای جشنواره‌ی ملی فیلم فجر جای چون و چرای بسیار و اعتراض دارد، مطابق لیست ارائه شده از سوی روابط عمومی جشنواره به انجمن، تنها تعدادی از این ٢٢٠ نفر مطالبی بدون امضا ضمیمه درخواست خود کرده بودند، که متفاوت است با ثبت مطلب دیگران به نام خود.

امید است دبیر محترم جشنواره سی‌وپنجم فجر با دقت نظر و رعایت امانت در ارائه اطلاعات و آمار دقیق، شان و جایگاه جشنواره‌ی تحت مدیریت خود و نهادهای مرتبط با جشنواره را حفظ نمایند.

شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران»

(39)

The post اعتراض انجمن منتقدان به ارائه‌ی اطلاعات نادرست دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر در برنامه‌ی «هفت‎» appeared first on .
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.