«اینجا بدون من» اقتباسی موفق با بازی‌های به‌یاد ماندنی | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

«اینجا بدون من» اقتباسی موفق با بازی‌های به‌یاد ماندنی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

فیلم‌نت نیوز- سحر البرزی؛ می‌گویند کافی است به یک کارگردان متوسط یا حتی ضعیف، یک متن خوب بدهید تا فیلمی متوسط یا خوب بسازد. حالا فکرش را بکنید که متنی به درخشانی نمایشنامه‌ی باغ‌وحش شیشه‌ای تنسی ویلیامز را بدهید دست بهرام توکلی که در همان فیلم اولش، پابرهنه تا بهشت نشان داد اگر نگوییم کارگردان خیلی خوبی است، لااقل جزو فیلم‌سازان قابل اعتباست. آن وقت می‌توانید خیالتان راحت باشد که از پولی که بابت دیدن فیلم داده‌اید پشیمان نخواهید شد.
اینجا بدون من ، همین فیلم است. سومین فیلم بهرام توکلی که سال نود به نمایش در آمد و آن را از نمایشنامه‌ی معروف ویلیامز اقتباس کرده است. داستان مادری که با پسر و دخترش زندگی می‌کند و هرکدام در دنیای خود، احساسات و توهمات شخصی‌شان به سر می‌برند. مادر شبانه‌روز از گذشته‌های پرموفقیتش می‌گوید، پسر به جای دل دادن به کارش در تولیدی کفش، فقط به فکر شعر و شاعری و دیدن فیلم است و دختر که دارای نقص جسمی در پای راستش است، شدیدا از این نقص رنج می‌برد و درنتیجه ارتباطش را با جهان بیرون قطع کرده و جای آدم‌ها را با مجسمه‌های کوچک شیشه‌ای حیوانات پر کرده. ممکن است به نظر برسد نمایشنامه‌ی امریکایی متعلق به دهه‌ها قبل چه دخلی به ما و زندگی ما دارد! اما حقیقت این است که توکلی گرچه عینا همان داستان را گرفته، اما به خوبی آن را ایرانیزه و بومی‌سازی کرده. طوری که بعید است شخصیت‌ها و موقعیت‌ها را درک نکرده و با آن همراه نشوید. ضمن اینکه اصلا علت انتخاب این نمایشنامه برای اقتباس هم به گفته کارگردان این بوده که «موقعیت آدم‌های نمایش‌نامه در مقایسه با شرایط اقتصادی و اجتماعی و مهم‌تر از این‌ها وضعیت روانی فعلی جامعه‌ی ما قابل معادل‌سازی‌ست. این مشابهت، اوّلین دلیل مهمی بود که ترغیبم کرد دست به این اقتباس بزنم».
در واقعی و پذیرفتنی‌تر کردن این قصه هم، بازی‌های خوب به کمک آمده. نگار جواهریان و صابر ابر هر دو بازی‌های قابل قبولی ارائه داده‌اند اما فاطمه متعمدآریا گل سرسبد بازیگران این فیلم، چنان به نقش مادر دلسوز و در عین حال گاها ساده و احمق زندگی بخشیده که از همان ابتدای فیلم بی‌بر و برگرد او را می‌پذیریم و همراهش می‌شویم. ضمن اینکه چنانچه توکلی گفته، این بازیگر چون تجربه‌ی زیستی به عنوان زن و مادر دارد جزئیاتی را در رفتار با بچه‌ها اصلاح می‌کرده تا همه‌چیز به باورپذیر بودن نزدیک‌تر شود.
خوب است بدانید معتمدآریا به خاطر همین نقش، برنده‌ی جایزه بهترین بازیگر زن در سی و پنجمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال کانادا شده است. ضمن اینکه فیلم علاوه بر این جشنواره، در یازدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم تیبورون آمریکا، سی و پنجمین جشنواره‌ی فیلم مونترئال (۲۰۱۱)، دومین جشنواره‌ی فیلم ایرانی استرالیا (۲۰۱۲) و سی و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم در کلولاند (۲۰۱۲) هم به نمایش درآمد و با استقبال تماشاگران همراه بود.

اینجا بدون من به کارگردانی بهرام توکلی و بازی فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان، صابر ابر و پارسا پیروزفر را با کیفیت HD در سامانه‌ی اینترنتی فیلم نت تماشا و دانلود کنید.

اینجا بدون من در فیلم نت اینجا بدون من در فیلم نت اینجا بدون من در فیلم نت

(2)

The post «اینجا بدون من» اقتباسی موفق با بازی‌های به‌یاد ماندنی appeared first on .
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.