مستند توقیفی تلویزیون را در فیلم‌نت ببینید | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

مستند توقیفی تلویزیون را در فیلم‌نت ببینید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش فیلم‌نت نیوز، مادرکشی نام مستند بلندی است که کمیل سوهانی برپایه‌ی تلاش، پژوهش و تحقیق آن را کارگردانی کرده است.

این مستند تحسین شده‌ قرار بود امروز 14 دی ماه در برنامه‌ی «به اضافه مستند» از شبکه‌ی مستند سیما پخش شود و کمیل سوهانی کارگردان فیلم، فرود شریفی رییس انجمن خشکسالی و تغییر اقلیم ایران و کاوه فرهادی مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل زیست محیطی، به عنوان مهمانان برنامه آن را نقد و بررسی کنند، اما پخش این مستند که سدسازی‌های بی‌رویه، دخالت در اکوسیستم طبیعی، حفر بی‌رویه چاه‌های عمیق، انتقال آب بین حوزه‌های آبریز، از بین رفتن منابع آب زیرزمینی، بهره‌وری پایین و برنامه‌ریزی غلط در کشاورزی، جایگزینی مدیریت متمرکز دولتی به جای مدیریت مردمی و بومی را با رویکردی پژوهشی نشان می‌دهد، به دلایلی منتفی شد.

مستند مادرکشی به سفارش مرکز بررسی‌های نهاد ریاست جمهوری در سال 1394 ساخته شد و  نگاهی آسیب‌شناسانه به وضعیت حکمرانی آب در ایران دارد. این مستند که به بخش رقابت نهمین جشنواره حقیقت راه یافت، از دو دیدگاه این معضل را بررسی کرده است. در نگاه ظاهری، بحران کم‌آبی از دیدگاه کشاورزان، صنعت‌گران و سایر مشاغل مرتبط با آن نشان می‌دهد و در نگاه دوم، علت‌های ایجاد بی‌آبی و پیامدهای آن را به تصویر کشیده است. در جریان نهمین دوره‌ی جشنواره سینما حقیقت مادرکشی با حضور برخی از اعضای هیات دولت از جمله معصومه ابتکار اکران شد و پس از آن نیز بارها در دانشگاه‌ها و محافل علمی به نمایش در آمد و مورد نقد و بررسی قرار گرفتو تحسین شد.

می‌توانید مستند تحسین‌شده‌ی مادرکشی را به طور رایگان در فیلم نت ببینید.

(137)

The post مستند توقیفی تلویزیون را در فیلم‌نت ببینید appeared first on .
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.