نامزدهای انجمن کارگردانان اعلام شد | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

نامزدهای انجمن کارگردانان اعلام شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

فیلم‌نت نیوز؛ با نزدیک شدن به زمان اعلام نامزدهای نهایی اسکار، انجمن‌های هالیوود روزبه‌روز از کاندیداهای خودشان رونمایی می‌کنند. بعد از اعلام نامزدهای انجمن نویسندگان (WGA) و بازیگران (SAG)، این بار نوبت انجمن کارگردانان آمریکا است که بهترین‌های سال را اعلام کند. این انجمن در دو بخش بهترین کارگردان و بهترین کارگردان فیلم اول نامزدهای خود را معرفی کرده است. در بخش بهترین کارگردانی دمین شزل برای فیلم لالا لند (La La Land)، دنیس وینه‌لو برای فیلم رسیدن (Arrival)، کنت لونرگان برای فیلم منچستر کنار دریا (Manchester by the Sea)، بری جنکینز برای فیلم مهتاب (Moonlight) و گارث دیویس برای فیلم شیر (Lion) به رقابت خواهند پرداخت. گارث دیویس که شیر اولین تجربه‌ی کارگردانی فیلم بلند او محسوب می‌شود، در بین نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم اول هم حضور دارد و با افرادی مثل کلی فرمون کرگ برای فیلم در آستانه‌ی هفده سالگی (The Edge of Seventeen)، تیم میلر برای فیلم ددپول (Deadpool)، نیت پارکر برای فیلم تولد یک ملت (The Birth of a Nation) و دن ترچنبرگ برای فیلم شماره‌ی ده خیابان کلاور فیلد (10 Cloverfield Lane) رقابت می‌کند.

با اینکه عدم حضور مارتین اسکورسیزی برای سکوت (Silence) و مل گیبسون برای ستیغ اره‌ای (Hacksaw Ridge) غافلگیرکننده بود، اما نامزدهای هر دو بخش را می‌شد پیشبینی کرد. تمام کارگردان‌های حاضر در فهرست نامزدها امسال فیلم‌های قابل توجهی ساخته‌اند و سخت می‌شد نادیده‌شان گرفت. حضور دنیس ویله‌نو هم که سال گذشته با وجود ساخت فیلم درخشان سیکاریو جایی در بین نامزدها نداشت، جای خوشحالی دارد.

اما انجمن کارگردانان آمریکا برای تعیین نامزدهای احتمالی اسکار هرساله نقش مهمی را ایفا می‌کند و نامزدهای این انجمن معمولا مدتی بعد در بین نامزدهای اسکار هم دیده خواهند شد. بنابراین به احتمال زیاد حداقل چهار نفر از این پنچ نامزد در مراسم اسکار امسال هم حضور خواهند داشت. با توجه به نتایج جوایزی که تا الان شاهدش بودیم، نامزدی دمین شزل، کنت لونرگان و بری جنکینز تقریبا قطعی به نظر می‌رسد و احتمال دارد اسکار مل گیبسون و اسکورسیزی را که موفق به دریافت نامزدی این انجمن نشده‌اند در بین کاندیداهای خود جای دهد. پس جایگاه دیویس و دنیس ویله‌نو مقداری متزلزل به نظر می‌رسد. با این حال پیش‌بینی‌های انجمن کارگردانان هم همیشه درست از آب در نیامده است. سال گذشته برای مثال ریدلی اسکات که برنده‌ی این جایزه برای فیلم مریخی (The Martian) شده بود، در اسکار حتی بین نامزدهای بهترین کارگردانی هم قرار نگرفت و جای خودش را به لنی آبراهامسون برای فیلم اتاق (Room) داد.

برگزیدگان انجمن کارگردانان آمریکا چهارم فوریه (16 بهمن) اعلام خواهند شد.

منبع: collider

(1)

The post نامزدهای انجمن کارگردانان اعلام شد appeared first on .
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.