یک عاشقانه‌ی ملتهب | دانلود فیلم با لینک مستقیم
...

یک عاشقانه‌ی ملتهب

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

فیلم‌نت نیوز- سحر البرزی: اصغر فرهادی و مانی حقیقی در  فیلم‌نامه کنعان که اقتباسی هم محسوب می‌شود، داستان مینا را روایت می‌کنند. مینا که زمانی دانشجوی مرتضی بوده، بعد از ده سال زندگی مشترک با او، تصمیم به جدایی گرفته و می‌خواهد برای ادامه تحصیل به کانادا برود. مرتضی از این بابت راضی نیست و همه‌ی تلاشش را می‌کند که او را از تصمیمش منصرف کند…
همین خلاصه داستان برای آنهایی که به طور خاص طرفدار ملودرام و داستان‌های عاشقانه هستند کافی است تا تصمیمشان را برای دیدن فیلم جدی کند. به خصوص که مرتضی را محمدرضا فروتن بازی می‌کند که حالت چشم‌ها، لحنش در حرف زدن و جنس بازیش، جان می‌دهد برای ایفا کردن عاشق‌پیشه‌های دردمند و سرگشته. اما این تنها نقطه قوت فیلم نیست. جدای از فروتن که سعی کرده از کلیشه‌ی همیشگی‌ش فاصله بگیرد، حضور ترانه علیدوستی در نقش مینا، از نقاط قوت کار محسوب می‌شود. علیدوستی در قامت ضدقهرمان و زنی که با بدخلقی عشق صادقانه‌ی همسرش را پس می‌زند ظاهر شده تا دو قطبی مرد عاشق‌پیشه و زن خودخواه را پررنگ کند. زنی که اگرچه سعی می‌کند با ادعای سرگشتگی، خود و رفتارش را توجیه کند، اما در عمل به واسطه‌ی بهانه‌تراشی‌ها، بی‌صداقتی و خودخواهی‌هایی که باعث می‌شود حتی ملاحظه‌ی مادر بیمار و مسن همسرش را هم نکند، شخصیت دوست‌نداشتنی فیلم باقی می‌ماند. به این ترتیب کمک می‌کند تا بیننده هرچه بیشتر دلش برای مرتضای مادر مرده بسوزد و با او و در نتیجه با فیلم همراه شود. حضور علی ( بهرام رادان) و بازگشت آذر ( افسانه بایگان) خواهر مینا از خارج هم داستان را از ارتباط دو نفره‌ی مرتضی و مینا خارج کرده و روابط مثلثی ایجاد می‌کند تا انرژی تازه‌ای برای ایجاد کشمکش در داستان ایجاد شود.
با این وجود، حقیقی در روایت قصه‌اش بسیار محافظه‌کارانه عمل کرده، و در شکل دادن به این روابط مثلثی به دادن اطلاعاتی بسیار محدود بسنده می‌کند. طوری که خیلی از تصمیم‌ها را خود بیننده باید بگیرد. اهمیت و اعتبار دادن به علاقه‌ی احتمالی بین مینا و علی در گذشته و حال، تکلیف ادامه‌ی ارتباط احتمالی بین آذر و علی، چرایی چرخش مینا و ماندنش و … با مخاطب است. به این ترتیب ممکن است فیلم گاهی کم‌جان و کند به نظر برسد. اما پیچیدگی روابط (در عین سادگی) و مهم‌تر از آن تعریف درست شخصیت مرتضی و مینا و ارتباطشان اینقدر جاندار هست که بیننده را تا به آخر با خود همراه کند. به خصوص که موسیقی جذاب کریستوف رضاعی هم به کمک آمده تا نقاط خالی فیلم را پر کند.

با اینحال اگر هنوز درباره‌ی دیدن یا ندیدن این فیلم شک دارید این جملات را بخوانید تا کلیت کار دستتان بیاید و راحت‌تر تصمیم بگیرید: «علی: تو دانشکده یه بار پرسیدی فلانی چه تیپیه، یادت هست؟ چی بهت گفتم؟/ مرتضی: گفتی بلندپروازه/ علی: خوب کر بودی؟/ مرتضی: ورداشته فرم فرستاده به دانشگاه تورنتو، اون اُلاغام قبولش کردن. پذیرششو برده سفارت داره ویزا می‌گیره!/ علی (با خنده): ناکس! شاگرد خرخون خودته دیگه/ مرتضی: نخند علی. داره از دستم می‌ره.

کنعان را با کیفیت 1080 در فیلم‌نت تماشا و به صورت قانونی دانلود کنید.

(0)

The post یک عاشقانه‌ی ملتهب appeared first on .
...

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.